Falenica zdobyta - nasi na podium

Grand Prix Biegów Górskich 2012/2013

Zwyciężczyni biegu open kobiet Łucja Wiktorowicz (w środku) wyprzedza uczestników biegu na 10 km, którzy wystartowali 4 minuty przed jej biegiem na 3,333 km. (foto: http://maratończyk.pl)

W sobotę, 29 grudnia w warszawskiej Falenicy została rozegrana pierwsza edycja Grand Prix Biegów Górskich 2012/2013. Z dobrej strony pokazali się biegacze z naszego terenu.
W ramach cyklu zawodnicy rywalizują na trzech dystansach ? 10 km, 6 km i 666 m oraz 3 km i 333 m. Na starcie we wszystkich dystansach stanęło w Falenicy około 500 biegaczy.
Jak co roku, w zawodach uczestniczyła ekipa biegaczy z Opoczna, reprezentująca Opoczno Sport Team. Nasza grupa liczyła pięcioro zawodników. Opocznianie wystartowali na najkrótszym dystansie 3,333 km, który zgromadził 58 biegaczy. Rywalizację ukończyło 57.
W seniorach najlepiej z naszych zaprezentował się Marcin Filipczak, podopieczny Jacka Wojtarka. Z czasem 13 min i 50 s uplasował się na trzecim miejscu, co dało mu zwycięstwo w kategorii M?21.
Na czwartej pozycji w open z czasem 13,55 uplasował się trener opoczyńskich biegaczy Jacek Wojtarek, który biega jako reprezentant Agrobaru Opoczno Sport Team. Zajął też drugie miejsce w kategorii M?21.
Na piątej pozycji w open do mety dobiegł Szymon Wiktorowicz z czasem 14,02. Dało mu to drugą lokatę w grupie M?18.
Sz,sty open był Mateusz Celak (czas 14:06), dzięki czemu uplasował się na trzecim miejscu w kategorii M?18.
Jedenastą lokatę open wywalczyła opocznianka Łucja Wiktorowicz, która zdecydowanie zwyciężyła w swojej kategorii wiekowej K?14.
Dodajmy, że trasa biegu była bardzo trudna. Zalegajacy w lesie śnieg spowodował, że zawodnicy musieli biegać niemal po lodzie. Nie obyło się bez kontuzji. Na szczęście ominęły one naszych biegaczy.
Kolejna edycja Grand Prix już w najbliższą sobotę 5, stycznia. Trzymamy kciuki za naszych biegaczy.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 1 (808) z dnia 4 Stycznia 2013r.