Dobre czasy na trasie półmaratonu

XIII Półmaraton w Skarżysku? ?Kamiennej

Kolejno od prawej: Robert Chmal, Arkadiusz Szulc, Jacek Wiktorowicz i Sławomir Wiktorowicz

W sobotę, 24 sierpnia odbył się XIII Półmaraton w Skarżysku?Kamiennej. Bieg rozgrywano w trudnych warunkach atmosferycznych ? było gorąco. Trasa bardzo wymagająca z licznymi podbiegami, jednak z pięknymi widokami na miasto.
W śród 502 zawodników, którzy ukończyli bieg, znalazło się 4 biegaczy reprezentujących powiat opoczyński.
Najlepszy z nich okazał się Arkadiusz Szulc z Kraśnicy, uzyskując rewelacyjny czas 1,31,49. W klasyfikacji generalnej zajął 58. miejsce. Następny był Sławomir Wiktorowicz z Opoczna (misjonarz obecnie pracujący w Hiszpanii). Z czasem 1,34,48 wywalczył 72. miejsce. Jacek Wiktorowicz z Opoczna uzyskał rezultat 1,35,51, co dało mu 77. miejsce. Robert Chmal z Trojanowa przebiegł trasę w czasie 1,40,18 i został sklasyfikowany na 134. pozycji.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 35 (842) z dnia 30 Sierpnia 2013r.