Drzewica

Cztery medale Zdzisława Wójcika

Lekkoatletyka

Zdzisław Wójcik i jego zdobycz z XXII MPW

30 czerwca i 1 lipca na stadionie miejskim w Białymstoku rozegrano XXII Mistrzostwa Polski Weteranów w Lekkoatletyce. Do rywalizacji w dwudziestu czterech konkurencjach przystąpiło 251 zawodników. W tym gronie był Zdzisław Wójcik z Brzustowca, który startował w kategorii M?55. Nasz lekkoatleta spisał się znakomicie, zdobywając cztery medale.
W biegu na 100 m wywalczył srebro wynikiem 13,26 s. 200 m pokonał w czasie 27,96 s i poprawiając rezultat sprzed dwóch lat zdobył brązowy krążek. Trzeba zaznaczyć, że w tej konkurencji rywalizacja o pierwsze miejsce okazała się bardzo zacięta. Pan Zdzisław był o włos od zwycięstwa. Do wygranej zabrakło mu kilkanaście setnych sekundy.
Po biegu na 400 m (czas 1,10,96) lekkoatleta z Brzustowca cieszył się ze srebrnego medalu. Swoich sił spróbował dodatkowo w trójskoku. Rezultat 8,90 m dał mu brąz.
? Mimo że nie zdobyłem złotego medalu, jestem bardzo zadowolony z występu. Im starszy, tym lepsze wyniki osiągam ? ocenił zawodnik, który obecnie pracuje w Anglii i właśnie tam przygotowuje się do zawodów. Znajduje czas, by trenować cztery razy w tygodniu. ? Czuję się świetnie, jak 35?latek. Oby tylko kontuzje omijały ? mówi.
I od razu dodaje, że już myśli o przyszłorocznych Halowych Mistrzostwach Polski Weteranów, które zostaną rozegrane w Toruniu. Celuje tam w podwójne złoto. A na horyzoncie widzi Mistrzostwa Europy Weteranów w 2015 r. Ich gospodarzem również będzie Toruń.