Drzewica

Chłopcy na medal

Lekkoatleci ze Szkoły Podstawowej w Drzewicy zajęli trzecie miejsce w wojewódzkim finale czwórboju lekkoatletycznego

Trzecia drużyna w Łódzkiem

Mistrzostwa rozegrano 31 maja w Aleksandrowie Łódzkim. W kategorii chłopców do rywalizacji przystąpiło dwanaście najlepszych drużyn w województwie, w tym reprezentacja SP w Drzewicy. Nasza drużyna występowała w składzie: Krzysztof Zych, Dominik Jedynak, Karol Balasiński, Mateusz Kucharczyk, Jacek Wojtarek i Konrad Gwóźdź.
Lekkoatleci startowali w sprincie na 60 m, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową i biegu wytrzymałościowym na 1000 m. Do punktacji sześcioosobowych drużyn wliczano wyniki pięciu najlepszych zawodników.
Ekipa z Drzewicy spisała się na medal i z dorobkiem 1163 pkt wywalczyła trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej. Indywidualnie najlepsze wyniki uzyskali Mateusz Kucharczyk (267 pkt) i Karol Balasiński (258 pkt), zajmując odpowiednio dziesiąte i jedenaste miejsce na 72 zawodników.
W poszczególnych konkurencjach drzewiczanie zanotowali kilka bardzo dobrych rezultatów. Karol Balasiński przebiegł 60 m w czasie 8,20 s i wywalczył piątą pozycję. Mateusz Kucharczyk pokonał ten dystans w 8,21 s, co było szóstym wynikiem. W dal skoczył 5,03 m (jedenasta pozycja), a piłeczką palantową rzucił na odległość 53 m i zajął siódme miejsce.
Drzewica dominowała w biegu na 1000 m. Wygrał Konrad Gwóźdź z czasem 316,71, natomiast czwarty był Jacek Wojtarek.
Reprezentację przygotowywała do zawodów nauczycielka wf. Maria Smolarska.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 24 (727) z dnia 17 Czerwca 2011r.