Ceramika w III lidze!

IV liga

Po wspaniałej rundzie jesiennej Ceramika Opoczno była liderem rozgrywek i pewna awansu. Po odejściu Grzegorza Piechny opocznianie grali bardzo nierówno, przegrali kilka meczów i tracili szansę na awans. Po słabych wynikach trenera Zbigniewa Podsiębierskiego zastąpił go Dariusz Rogulski, który z juniorami Ceramiki wywalczył czwarte miejsce w mistrzostwach Polski. Rogulski zaczął wprowadzać do drużyny młodych piłkarzy i Ceramika zaczęła odrabiać straty do prowadzących. Przełomowym momentem było wysokie zwycięstwo w zaległym spotkaniu z Zawiszą Rzgów.
Właśnie w Rzgowie Ceramika rozgrywała ostatni mecz rundy wiosennej. Tym razem gospodarze nie dali się ograć, od 15 minuty prowadzili 1:0. Po przerwie na boisku pojawił się Łukasz Grzybek i to on w 70 minucie spotkania strzelił wyrównującego gola. Wynik do końca nie uległ zmianie i „Cera” osiągnęła upragniony awans, ponieważ jej najgroźniejsi rywale również zremisowali.
Bardzo dobrze w rozgrywkach zaprezentowali się piłkarze KS–u Paradyż. Świetną końcówkę miał również Woy. Obie drużyny zakończyły rozgrywki na dobrych miejscach.