Biegali w Krakowie i Działoszynie

Uliczne biegi długodystansowe

Jakub Woźniak na trasie VIII Biegu Sktonickiego

W miniony weekend biegacze reprezentujący Granpol ze Sławna wystartowali w dwóch ulicznych biegach długodystansowych.
Już po raz ósmy w Skotnikach koło Krakowa odbył się Bieg Skotnicki z okazji 93. urodzin błogosławionego Jana Pawła II. Trasa licząca 13,5 km dała się we znaki zawodnikom nie tylko ze względu na liczne podbiegi, ale również na panujące warunki atmosferyczne. Palące słońce i wysoka temperatura sprawiły, że nie wszystkim udało się ukończyć zawody.
Ostatecznie na mecie zameldowały się 353 osoby. Jakub Woźniak zajął 6. miejsce, uzyskując czas 46 min i 17 s. Na 57. pozycji w klasyfikacji generalnej i jako 7. wśród kobiet z czasem 59 min. i 49 s dobiegła do mety Justyna Woźniak. Dzięki temu zajęła 1. miejsce w kategorii wiekowej 16?23 lata.
W tym samym czasie w Działoszynie nad Wartą odbył się bieg pod nazwą IV Działoszyńska Dziesiątka. Przed startem było wiadomo, że niedzielny upał będzie dużym przeciwnikiem wszystkich biegaczy.
Do rywalizacji stanęło 261 biegaczy, z czego bieg ukończyło 241 osób. Wygrał Edwin Kirui z Kenii, który ustanowił nowy rekord trasy ? 29 min i 7 s, poprawiając dotychczasowy rekord o 3 s. Wynik tym bardziej zasługuje na uwagę, gdyż był ustanowiony przy blisko 30?stopniowym upale na wymagającej trasie. Kolejnych pięciu zawodników na mecie to również Kenijczycy, co świadczy o wysokim poziomie biegu.
Na 38. miejscu w klasyfikacji generalnej i jako 29. z Polaków do mety dotarł Michał Frączek. Uzyskał czas 40 min. i 43 s. Dało mu to 13. pozycję w kategorii wiekowej 20?29 lat.
Zawodnikom gratulujemy i życzymy kolejnych udanych startów.