Biegacze w Częstochowie

Trudny bieg pod Jasą Górą

Biegacze z gminy Sławno. Od lewej Robert Chmal, Anna Bugaj, Waldemar Chmal

W sobotę, 9 kwietnia został rozegrany III Bieg Częstochowski na dystansie 10 kilometrów. Do rywalizacji przystąpiło ponad 800 biegaczy, w tym aż około 100 kobiet, reprezentujących kluby z całego kraju. Na starcie stanęło również pięcioro biegaczy z naszego powiatu.
Bieg rozgrywany był w bardzo złych warunkach atmosferycznych. Silny wiatr i przelotny deszcz nie pozwoliły biegaczom na osiągnięcie wybitnych rezultatów.
Zawody wygrał Radosław Kleczej z Gogolina (czas 30 minut 26 sekund).
Najszybciej z naszych reprezentantów dystans 10 kilometrów z czasem 37 minut i 57 sekund pokonał Robert Wetoszka z Opoczna i został sklasyfikowany na 36. miejscu. W swojej kategorii wiekowej M–20 zajął 16. pozycję.
Krzysztof Białas z Opoczna na pokonanie dystansu potrzebował 39 minut i 17 sekund. Linię mety przekroczył jako 52. a w swojej kategorii M–40 został sklasyfikowany na 11. miejscu.
Robert Chmal z Trojanowa (gm. Sławno) ukończył bieg na 361. miejscu a w kategorii M–20 był 79. Na pokonanie trasy biegu potrzebował 48 minut i 1 sekundy.
Na miejscu 414. do mety dobiegła Anna Bugaj z Antonówki (gm. Sławno). W kategorii wiekowej M–16 zajęła 8. miejsce. Dystans 10 kilometrów przebiegła w czasie 49 minut i 12 sekund.
Waldemar Chmal zakończył rywalizację na 561. miejscu, uzyskując czas 53 minut i 29 sekund. W swojej kategorii M–20 został sklasyfikowany na 110. miejscu.
Wyniki naszych biegaczy nie są rewelacyjne, ale fakt, że pokonali trasę jest już sporym osiągnięciem. Trudno im było podjąć walkę z zawodnikami renomowanych klubów.