Kultura

Awansowali

Maciej Kołodziejczyk i Agata Tkaczyk, para taneczna ze Studia Tańca TICO wywalczyła awans do wyższej klasy taneczne! Już od tego weekendu reprezentanci Opoczna mogą występować w klasie D w kategorii juniorów młodszych (12–13 lat).
Tydzień temu Maciej i Agata na zawodach tanecznych w Sochaczewie wywalczyli drugie miejsce w gronie 11 duetów startujących. Wówczas do awansu do klasy D zabrakło im zaledwie 1 punktu. Awans stał się tylko formalnością w kolejnym starcie.
Przeklasyfikowanie opoczyńskiej pary tanecznej do klasy D nastąpiło na turnieju w Warszawie, gdzie duet Kołodziejczyk – Tkaczyk został sklasyfikowany na piątym miejscu w finale swojej kategorii.
Maciej Kołodziejczyk i Agata Tkaczyk są druga parą Studia Tańca TICO, która w tym miesiącu wywalczyła awans do wyższej klasy tanecznej. Jako pierwsi z podopiecznych Barbary i Zdzisława Miękusów do klasy D awansowali Artur Kwapis i Marlena Stanek, występujący w kategorii tancerzy powyżej 15 roku życia. W kolejce do klasy D znajduje się kolejny duet TICO: Krzysztof Pokrzywka – Klaudia Pietrzyk, którym do upragnionego awansu brakuje jednego „pudła”, czyli miejsca na podium tanecznych zawodów.
Warto dodać, że obydwie pary wywalczyły awanse do wyższych klas zaledwie dwa miesiące po rozpoczęciu startów w turniejach tańca sportowego. Podobnie jak mi pozostałe duety TICO liczące na awans w najbliższych dniach. Anglicy podobno w takich przypadkach mówią: no comments.