Awans naszych sztafet

Mistrzostwa rejonu w sztafetowych biegach przełajowych szkół ponadgimnazjalnych.

Po eliminacjach powiatowych, które odbyły się 12 października w Mroczkowie Gościnnym, awans do zawodów rejonowych w biegach przełajowych zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców wywalczyły drużyny z Zespołu Szkół Prywatnych oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących. Mistrzostwa rejonu rozegrano 21 października w Tomaszowie Mazowieckim. Wspólnie z reprezentacjami naszych szkół do rywalizacji stanęły drużyny z Tomaszowa.
Opocznianie wypadli bardzo dobrze. W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce wywalczył zespół ZSPryw., a na drugim miejscu sklasyfikowane zostały biegaczki z „Żeromskiego”. Właśnie te dwie drużyny będą reprezentować rejon w zawodach wojewódzkich.
W kategorii chłopców znakomicie zaprezentowali się chłopcy z „Żeromskiego” zajmując pierwsze miejsce. Za nimi na metę przybiegła drużyna z LO nr 1 w Tomaszowie Maz. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna ZSPryw.
W zawodach wojewódzkich, które odbędą się 29 listopada w Łodzi, nasz powiat reprezentować będą: w kategorii dziewcząt ZSPryw. i ZSO, natomiast a w kategorii chłopców ZSO.
Składy sztafet, które uzyskały awans.
Drużyna dziewcząt ZSPryw: Monika Czarnecka, Monika Biegańska, Magdalena Cała, Adriana Bugaj, Izabela Kępska, Emilia Łączna, Alicja Leśniewska, Katarzyna Budzik, Paulina Ogórek, Agnieszka Rek, Magdalena Dębowska. Opiekun Rafał Marszałek.
Drużyna dziewcząt ZSO: Agnieszka Czeczenikow, Izabela Sarwa, Marlena Dziegiel, Zuzanna Gwardecka, Donata Jurek, Ewelina Morawska, Paulina Karasińska, Karolina Czerczak, Anna Mizera, Beata Frączek, Joanna Józwik. Opiekunka Edyta Świderska.
Zespół chłopców ZSO: Mateusz Okólski, Dariusz Więcek, Dominik Stępień, Paweł Stańczyk, Michał Czarnecki, Marcin Jędrasik, Dawid Białas, Daniel Kotfin, Paweł Białas, Rafał Kurzyk, Bartłomiej Stępniak, Konrad Węgliński, Konrad Pastucha, Jacek Cieślikiewicz. Opiekun Robert Bodasiński.
Aktualna klasyfikacja Licealiady 2009/2010: 1. ZS Pryw. - 139 pkt, 2. ZSO - 126 pkt, 3. ZSP nr 1 - 74 pkt, 4. ZSP w Drzewicy - 65 pkt, 5. ZSS nr 1 - 15 pkt, 6. ZSR - 5 pkt

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 43 (642) z dnia 30 Października 2009r.